Heartstopper to komiks różniący się od innych i dotyczący czegoś ważnego

Komiksy różne mają oblicza i potrafią zaskakiwać. Jak się okazuje, nie tylko zdominowane są przez superbohaterów i walczących z nimi arcyłotrów. Potrafią też dotyczyć poważnych życiowych aspektów, na co dowodem jest “Heartstopper. Tom 3” należący do serii o takim samym tytule.

Komiks porusza istotne i nie dla wszystkich wygodne zagadnienia

Można go także określić odważnym i kontrowersyjnym. Nie wszystkim bowiem przypadnie jego tematyka. Zdecydowanie jest to pozycja dla osób o otwartych umysłach i tolerancyjnych. Szczególnie takich, dla których pewne sprawy należałoby przestać uważać za wstydliwe i zakazane. Z pewnością jest to propozycja czytelnicza o innym charakterze. Można dzięki temu inaczej spojrzeć na pewne kwestie i zastanowić się nad nimi. Tylko o czym właściwie jest ten komiks?

Głównymi jego bohaterami są Charlie i Nick. Chłopcy są nastolatkami i tworzą parę. Są w sobie zakochani. Już sam ten fakt nie ułatwia im życia i muszą mierzyć się oni z wieloma problemami. Źle nastawione do nich otoczenie czy członkowie rodziny to ich codzienność. Można to zauważyć również w otaczającej rzeczywistości, jak tego typu związki są napiętnowane. Poza tym ich przyjaciele także nie są świadomi, że nastolatkowie są parą. Charlie i Nick nie wiedzą, jak ich znajomi zareagują, kiedy prawda wyjdzie na jaw. Może się ona okazać dla nich szokująca. Całe to zamieszanie sprawia, że chłopcy postanawiają wspólnie udać się do Paryża. Postrzegają to jako okazję do oderwania się od wszystkich tych problemów.

“Heartstopper” to interesujący komiks dla ludzi otwartych na innych

Jeśli pojawi się pytanie typu, czy warto po niego sięgnąć, to każda osoba musi sama sobie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno jest to coś intrygującego i dotyczącego czegoś ważnego. Według mnie jest to wartościowa propozycja, chociaż nie jest to też tematyka, która stale zajmuje moją uwagę. Nie przeszkodziło mi to wcale w przeczytaniu komiksu, który jak dla mnie jest istotny z jednego względu. Alice Osman pokazuje, że wszyscy niezależnie od swoich preferencji zasługują na szacunek. Jest to opowieść, która czegoś uczy i coś przekazuje. Właśnie to czyni ją godną uwagi i przeczytania. Zresztą najlepiej jest osobiście sięgnąć po tę pozycję i wyrobić sobie własne zdanie.